İLETİŞİM : 0 (850) 441 40 12

DUVAR TAŞI

Duvar taşı, iç ve dış mekanların dekoratif gözükmesi için yapılan panellerdir. En sık kullanılan ve en rağbet gören taşlardan birisi olan duvar taşı, hazır olarak bulunabildiği gibi uygulaması da kolay olan bir malzemedir. Mekanda iç ve dış ortam fark etmeksizin eskisinden çok başka bir görünüm sağlar. İç açıcılık sağladığı gibi baktıkça içe ferahlık hissi verir. Evde, işyerinde ya da bahçe gibi dış ortamlarda duvar taşları kullanmak çok mantıklı bir fikir. Çünkü maliyet konusunda uygun olduğu gibi, görünüş konusunda da harikalar yaratır. Yaşama zevk ve huzur katan bu duvar taşları her kişinin bütçesine göre değişir.
Duvar taşı, iç mekanlarda da sık sık kullanılır. Hazır paneller olduğu için hem pratik hem de ekonomiktir. Uzun ömürlü ve de sağlıklıdır. Duvar taşı, renk ve desen bakımından çok çeşitlidir. Farklı renklerde iç açıcı özellikte olan duvar taşları, bayanlar tarafından çok sevildiği gibi sıklıkla kullanılmaktadır. En çok merak edilen soru ise duvar taşlarının maliyetidir. Mekana ve duvar taşının kalitesine göre değişiklik gösterir. Ama çoğunlukla kişinin cebine ekonomik yardım sağlar.
Uzun ömürlü bir özelliğe sahip olan duvar taşı, pek çok çeşide sahiptir. Ahşap, tuğla ve taş olmak üzere daha pek çok çeşide sahiptir. Standart bir ölçüye sahip olmayan duvar taşı, mekanın şekline ve büyüklüğüne göre uygulanır. Uygulanması da çok kolay olan duvar taşları, zamandan da tasarruf edilir. İnce bir tabakaya sahiptir ve fazla yer kaplamadan iç mekanda ferahlık sağlar. İnşaat kirliliği gibi de bir sorun yaşanmaz. Kaliteli bir görünüm ve sonrasında da mutlu olunacak yüzler ile çok mantıklıca bir uygulamadır.
Moloz taş duvarlar, taş ocağından çıkarıldıktan sonra hiçbir işlem uygulanmadan duvara yapılan taş türüdür. Bahçe duvarı, bodrum ve normal kat duvarları için sık sık kullanılır. Kaba yönü taş duvarlar, daha çok yüzeyi sıvanmayacak duvarlara uygulanması önerilir.
Daha kalın bir görünüme sahiptir. Bu yüzden de mekan genişliği çok olan yerlerde tercih edilmesi gereklidir. İnce yönü taş duvarlar, en estetik ve en çekici görünen uygulamadır. Ama maliyet konusunda da cebi yakar. Daha çok iç mekanlarda kullanılır. Çünkü ince bir yapıya sahiptir. Kesme taş duvarlar, oldukça az görülür ve işçiliği de zor olan bir uygulamadır. Çok düzgün görünen bir yapıya sahiptir.
Taş kalınlığı 15 cm.den fazla olmalıdır. Eğer duvar yüzü sıvanacak ise köşelere tuğla örülmelidir. Derz kullanılır ise 4 cm.’yi geçmemelidir. Taş yüzeyleri dik olmalı ve yapıldıktan sonra dikkatli bir şekilde düzeltilmelidir. Çünkü yaptıktan sonra bazı pürüzler çıkar ve görüntü bozukluğuna yol açar. Çukurlar oluşmamasına da dikkat edilmelidir.

Netalan - Interactive Agency